רועה בלגי מלינואה

רועה בלגי מלינואה הוא כלב רועה שמקורו בבלגיה

רועה בלגי מלינואה

הכלב רועה בלגי מלינואה

מלינואה הוא כלב רועה שמקורו בבלגיה, בתחילה הורבע לצורך רעיית כבשים, אבל עם מרוץ הזמן החלו להשתמש בו גם לצרכי שמירה וככלב משטרה, בארץ משמש בעיקר ביחידת הצבא "עוקץ".

יש נטייה לבלבל בין גזע זה ובין הרועה הגרמני בגלל מראם הדומה.

כלב פעיל, חכם וצייתן, רציני וערני, עם אינסטינקטים חזקים להגנה ושמירה על משפחתו וביתו. נאמן וקשור מאוד לבעליו. יש צורך לבצע להם סוציאליזציה עם אנשים, כלבים וחיות אחרות מגיל צעיר. לצורך אילוף יש לקבוע חוקים ברורים, אך אין להתייחס אליהם בקשיחות יתר שכן הם יראו התנגדות לכך. מדובר בכלב עם נפש עדינה ביותר למרות מראהו הקשוח. יכול להיות מעט תובעני, דורש פעילות ספורטיבית ומנטלית מרובה כדי להיות רגוע ולא הרסני בבית.

שם באנגלית: Belgian Malinois

אודות הגזע רועה בלגי מלינואה

רועה בלגי מלינואה

תכונות הגזע רועה בלגי מלינואה

כלב חסון, ללא בעיות בריאות משמעותיות. יתכנו אלרגיות עוריות ובעיות עיניים. יתכנו היפדיספלזיה או אלבודיספלזיה (פתולוגיות מרפק). לעיתים נדירות סובלים מאפילפסיה.

כלב מסוג רועה בלגי מלינואה

בעיות רפואיות של הרועה בלגי מלינואה

כלב גדול במימדיו: גובה הזכר נע בין 61 ל-66 ס"מ ואילו הנקבה בין 56 ל - 61 ס"מ. משקל הזכר והנקבה נע בין 24 ל - 29 ק"ג. בעל נטייה בינונית לנשירה, בעיקר בעונות המעבר ולכן דורש טיפוח בהתאם. מסתדר מצוין עם אנשים שקרובים אליו, אך לא עם זרים. נחשב לכלב שמירה טוב מאוד. מאוד אינטליגנטי.

סרטון אודות רועה בלגי מלינואה

תשומת לבכם: הסרטון מטה הנו של אתר חיצוני ובאנגלית, כמו כן לצערנו הסרטון אינו עומד בכל דרישות הנגישות.

השארת תגובה על הכלב רועה בלגי מלינואה

יש לוודא שכל השדות הנדרשים המסומנים בכוכבית (*) מולאו.

אתר זה מוגן על בסיס reCAPTCHA לפיכך מדיניות הפרטיות וכן תנאי השירות של Google מתקיימים.