זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

יורקשייר טריירשיתוף ב- facebook

יורקשייר טרייריורקשייר טרייר הוא כלב שעשוע שמקורו באנגליה

יורקשייר טרייר הוא כלב צעצוע בהגדרתו, אשר לא ניתן להתעלם ממימדיו הזעירים. למרות גודלו זהו כלב הרפתקן וסקרן. מלא אהבה כלפי בעליהם, אך לא פעם יהיה חשדן כלפי זרים. בן לוויה מושלם, דורש תשומת לב רבה, הרבה חום ואהבה, אך יש אומרים כי פינוק יתר משחית ולעתים הופך את חברתו לקשה.

שם באנגלית: Yorkshire Terrier

תכונות גזע היורקשייר טרייר

כלב מסוג יורקשייר טריירכלב קטנטן: גובה הזכר 20 ס"מ ופחות וגובה הנקבה 17.5 ס"מ ופחות. משקלו של הזכר 4 ק"ג ופחות ומשקל הנקבה 3.5 ק"ג ופחות. בעל נטייה מאוד נמוכה לנשירה ולכן יכול להתאים לאנשים עם אלרגיות. יש צורך לטפחו בקביעות. דורש פעילות גופנית ואוהב לשחק. בהתאם לשושלת הטריירים אליה הם משתייך, יכול אף להיות אגרסיבי כלפי כלבים אחרים או בעלי חיים קטנים אחרים. נפלא עם ילדים בוגרים בבית, ילדים קטנים עלולים לשמוט אותם מידיהם ולגרום להם נזק אחר בקלות רבה. בסה"כ כלב די אינטליגנטי וקל לאילוף.

 

בעיות רפואיות של היורקשייר טרייר

מערכת עיכול רגישה, יתכן שיהיה רגיש לתרופות מסוימות ולהרדמה. השלד הזעיר שלו פגיע מאד ושברים הינם פגיעה פוטנציאלית. פריצות דיסק ופתולוגיות עמוד שדרה, Legg-Calve-Perthes syndrome (מחלה הפוגעת בחלק המקורב של עצם הירך ובמפרק הירך), פריקה של פיקת הברך. מאוד רגיש לקור וגשם מפאת מימדיו הזעירים. רגישות יתר לפטרת, distichiasis - שני טורים של שערות עפעפיים, גירוי העין ודמע, kcs - עין יבשה, מומים לבביים -pda , degenerative valve disease , פגיעות עמוד שדרה צווארי שמביאות לכאב צווארי ועד שיתוק, קיימות פתולוגיות שלא הוזכרו ברשימה זו.

 

סרטון אודות יורקשייר טרייר

אם הסרט אינו עולה, אנא רעננו את הדף והסרט ירוץ.

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam