זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

האונד פרעה

האונד פרעהכלב עצמאי, באופן יחסי, שליו ונאמן, משמש בן לוויה מצוין. אינטליגנטי ומתנהג היטב. צייד מטבעו, ירדוף אחרי כל דבר ואין לבטוח בו במחיצת חיות קטנות שאינן כלבים. מוטב שלא לשחררו מרצועה אלא במתחם סגור.

המשך קריאה

 

וסטי

וסטיכלב חם ואוהב כלפי בעליו, מסויג מזרים ובפרט ילדים, אך יגלה סבלנות רבה כלפי ילדי המשפחה. יגלה נאמנות אין קץ ומהווה בן לוויה מושלם. אחד הגזעים החכמים יותר, נכון ללמוד, ורוצה לציית ולרצות את בעליו. אינסטינקט מפותח של כלבי רועים שיביא לדוגמא לרדיפה אחרי מכוניות. נבחן ועיקש.

המשך קריאה

 

פארסון ראסל טרייר

פארסון ראסל טריירכלב אוהב, עליז, נאמן וחסר פחד לחלוטין. אינטליגנטי, אך בגלל עקשנותו יתכן שיהיה קשה אילוף. עשוי להיות אגרסיבי כלפי כלבים אחרים. אינסטינקט הציד שלו מפותח אף יותר מבטריירים אחרים, לכן אין לבטוח בו בחברת חיות קטנות. יתכן שיהיה חסר מנוחה אם לא נדאג לספק לו עיסוקים, דבר שיביא ליצר הרסני ונזקים.

המשך קריאה

 

פינצ'ר ננסי

פינצ'ר ננסיכלב תובעני ועקשן, מלא חיים נטול פחד. זהו כלב גדול בגוף של כלב קטן, ולא פעם יהיה אמיץ מדי ויקלע לצרות. מלא אנרגיה ומאוד אוהב לנבוח ולנבוח. יתכן ויהיה אגרסיבי כלפי כלבים אחרים. בעל יכולת למידה גבוהה ואף נלהב לעשות זאת.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2018 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam