זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

להאסה אפסו

להאסה אפסוכלב מלא חיים, אסרטיבי, ידידותי ועקשן. עשוי להיות חשדן כלפי זרים ויהיה חסר סבלנות כלפי ילדים שיקשו עליו. יתכן שיהיה מעט קשה עורף ונדרש בעלים מאוד דומיננטי. נביחתו רמה ועיקשת ויישמע גדול במידותיו מכפי שהוא באמת. דבר זה הופך אותו לכלב שמירה טוב. מעדיף להיות הכלב היחיד בבית.

המשך קריאה

 

פמברוק וולש קורגי

פמברוק וולש קורגיכלב מאוד אינטליגנטי, נאמן ומגן. כלב מאוד פעיל ולרוב מאוד טוב עם ילדים. יעיל בהתרעה כנגד גנבים משום שנוטה לנבוח הרבה. יתכן שינסה "לרעות" אנשים בכך שינשוך בעקביהם, אך ניתן לאמנו שלא לעשות זאת.

המשך קריאה

 

קיסהאונד

קיסהאונדכלב רווי אישיות, חם אוהב וידידותי. בן לוויה נפלא לילדים, מלא חיים, אינטליגנטי ועירני. נוח עם חיות מחמד אחרות. אוהב לנבוח, דבר ההופך אותם לכלבי שמירה מצויינים- מתריע מפני סכנה. כשי לשמור עליו מאוזן מפני השמנה יש להקפיד על טיול ארוך מדי יום.

המשך קריאה

 

רודז'יאן רידג'בק

רודז'יאן רידג'בקכלב ציד פראי אך בבית כלב רגוע ועדין. נאמן, ישיר, פשוט ומאוד הגנתי כלפי משפחתו. אינטליגנטי, לומד מהר, אך באותה מידה עשוי להיות עיקש וחזק בעמדתו. עשוי להסתייג מזרים. עשוי להיות הרסני אם משועמם. יתכן שלא יסתדר עם ילדים, מכיוון שלא תמיד יבליגו כלפי חוסר העדינות של ילדים קטנים כלפי כלבים.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam