זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

בולדוג

בולדוגכלב ידידותי, טוב לב, נחרץ ונחוש. אמיץ מאוד אך אינו אכזרי או אגרסיבי. בהתחשב בגינוניו האציליים נמנה בין הכלבים העדינים יותר. מאוד אמין, וידוע באומץ ליבו ויכולת השמירה וההגנה. עשוי להיות מאוד עיקש בעיקר בצורך לקבלת תשומת לב ואהבה.

המשך קריאה

 

בורזוי

בורזויכלב מתוק, שקט אשר רק לעיתים רחוקות נובח, אינטליגנטי ונאמן באופן יוצא דופן למשפחתו. מאוד חביב כלפי אנשים אותם מכיר. בגלל היותו ציד, הבורזוי מאוד עצמאי ופחות שש לרצות את בעליו מאשר גזעים אחרים. כמו שאר כלבי הציד, מאוד מהיר וללא אינסטינקט טריטוריאלי ולכן אין לסמוך עליו ולטייל עמו בלי רצועה, הוא ירדוף אחרי חיות קטנות. מסתדר עם ילדים ויש לחנכו בסבלנות רבה ואף פעם לא ביד קשה.

המשך קריאה

 

גרייהאונד איטלקי

גרייהאונד איטלקיכלב כנוע, אוהב ועדין. יתכן שיסתייג מזרים אך קשור מאוד לבעליו. שובב ולעתים אף עושה מעשי קונדס ונזק בזדון. עשוי להיות מופנם, ביישן, עצבני ומתוח. ישגשג בבית שקט ללא ילדים קטנים. אקטיבי מאוד.

המשך קריאה

 

שי צו

שי צוכלב רווי אישיות, נועז נמרץ ושמח. מתאפיין בהתנהגות המלווה בהדרת כבוד ואפילו מעט יהירות. כלב שמירה ערני, אוהב לנבוח, אך לרוב שקט כאשר בתחומי הבית. זקוק לחברת אנשים ונקשר רגשית. פרידות קשות עליו.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam