זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

באסט

באסטנאמן לאדוניו ולבני המשפחה, עדין ורגוע בהתנהגותו. מאוד רוצה להשתלב, להתאים לחיי המשפחה ולכן אינו אוהב להישאר לבדו. לרוב מתנהג כהלכה, אך עשוי להתגלות ככלב מאוד עקשן. זהו כלב מזיל ריר ומפורסם על שום כך. אם יאולף לכך ינבח כנגד זרים.

המשך קריאה

 

בורזוי

בורזויכלב מתוק, שקט אשר רק לעיתים רחוקות נובח, אינטליגנטי ונאמן באופן יוצא דופן למשפחתו. מאוד חביב כלפי אנשים אותם מכיר. בגלל היותו ציד, הבורזוי מאוד עצמאי ופחות שש לרצות את בעליו מאשר גזעים אחרים. כמו שאר כלבי הציד, מאוד מהיר וללא אינסטינקט טריטוריאלי ולכן אין לסמוך עליו ולטייל עמו בלי רצועה, הוא ירדוף אחרי חיות קטנות. מסתדר עם ילדים ויש לחנכו בסבלנות רבה ואף פעם לא ביד קשה.

המשך קריאה

 

בריטני

בריטניכלב זריז ופעיל, אינטליגנטי וקל אילוף, בעיקר לציד. חלקם עשויים להיות מעט מכונסים, ביישנים, עצבניים מעט או היפראקטיביים. אוהב לשוטט, מסתגל היטב לקור ולשינויי מזג אויר קיצוניים. הוא מאוד נלהב, בלתי נלאה ובעל יצר חזק להשיב חפץ שנזרק (נגזרת של נטיה לציד).

המשך קריאה

 

סאן ברנרד

סאן ברנרדכלב עדין להפליא למרות גודלו העצום. נע לאיטו, סובלני להפליא כלפי ילדים. מאד להוט לרצות את בעליו ונאמן מאוד למשפחה. יש לאמנו בגיל צעיר ככל האפשר כדי לשלוט באופן מוחלט בגודלו וכוחו.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam