זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

בורדר קולי

בורדר קוליכלב מאוד ידידותי, חביב כלפי אנשים אותם הוא מכיר וזהיר עם זרים. בגלל היותו אינטליגנטי ביותר, חדור מוטיבציה ואוהב לעבוד, כאשר לא מספקים לו מספיק עבודה מגיב בנוירוטיות. בדרך כלל זהו כלב לא עצבני ולא תוקפן. בעל אינסטינקט רעייה חזק ובכל הזדמנות ינסה לרעות חתולים וחיות אחרות.

המשך קריאה

 

האונד פרעה

האונד פרעהכלב עצמאי, באופן יחסי, שליו ונאמן, משמש בן לוויה מצוין. אינטליגנטי ומתנהג היטב. צייד מטבעו, ירדוף אחרי כל דבר ואין לבטוח בו במחיצת חיות קטנות שאינן כלבים. מוטב שלא לשחררו מרצועה אלא במתחם סגור.

המשך קריאה

 

כלב צאן אנגלי עתיק

כלב צאן אנגלי עתיקבמראהו ובטבעו מזכיר דובי משחק גדול, אוהב ועדין. נאמן מאוד, ידידותי ובעל מזג נוח. בעל נטיות רעיית צאן חזקות, דבר אשר יביאו לניסיונות חוזרים להוביל את בני המשפחה על ידי היתקלויות ודחיפות, אך בשום פנים לא על ידי נשיכות עקבים כמו כלבי רעיה אחרים. רוצה להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה , אך לעתים יידרש לו זמן איכות לבדו. ידוע בשובבותו.

המשך קריאה

 

רוטוויילר

רוטוויילרכלב רגוע ואמין, נאמן למשפחתו ומאוד הגנתי. יש לאמנו היטב וביד חזקה אחרת עשוי להתפתח ככלב אגרסיבי ולא ממושמע. מאוד אינטליגנטי, כלב עבודה. בהחלט עשוי להיות אגרסיבי כלפי כלבים אחרים.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam