זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

וולפהאונד אירי

וולפהאונד איריהגדול מכל גזעי הכלבים, אינטליגנטי, סובלני, מתחשב ובעל מזג נוח. נאמן לבעליו ולמשפחה, נפלא עם ילדים. למרות שגודלו העצום מרתיע, אין הוא כלב שמירה מטבעו ונוטה לקבל בברכה את כולם כחברים. הוא מסורבל ומגושם. הוא מגיב היטב לאילוף ומציג תוצאות מצופות בזמן קצר.

המשך קריאה

 

ויימרנר

ויימרנרכלב צייתן, ערני, ידידותי ונועז. אינטליגנטי ומגיב היטב באילוף לפרסים אך מנגד עשוי להיות בעל דעה משלו ומאוד עקשן. כלב שמח אשר עשוי להיות רועש ופרוע. בעל נטיות ציד מפותחות ואין לבטוח בו בחברת חיות מחמד, לא כלביות, קטנות. כלב אוהב הזקוק לתחושה שהינו חלק בלתי נפרד מהמשפחה. מגן באופן טבעי על בני המשפחה, מרוחק ומסויג מזרים ויתכן אף שיהיה תוקפני כלפי כלבים אחרים. טוב עם ילדים אך עודף האנרגיה עשוי לפגוע בילדים קטנים. כלב שמירה טוב, אוהב לנבוח.

המשך קריאה

 

סטר אירי

סטר איריכלב אנרגטי ומלא חיים, אינטליגנטי ומרעיף אהבה. מסתדר מאוד עם ילדים וחיות אחרות, אין לו כל אינסטינקטים לשמירה. יש לאמנו היטב מגיל צעיר, אחרת יסגל לעצמו הרגלים רעים. בעל חוש ריח מצויין, נהנה מאד לבלות את זמנו מחוץ לבית. חלקם יהיו עצבנים ואימפולסיביים באופיים, אחרים מאופקים יותר.

המשך קריאה

 

פפילון

פפילוןקיבל את שמו בגלל האוזניים אשר צורתן מזכירה צורת כנפי פרפר. ידידותי, אינטליגנטי וקשוח בהרבה מכפי שהוא נראה. שובב ומלא חיים, עדין וסובלני. עשוי להיות רכושני כלפי בעליו. ככלל קל אילוף.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam