זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

סוגי הגזעים

כאן תוכלו למצוא רשימה בת כ-70 גזעי כלבים הנבדקים על ידינו כיום. לכל גזע סקירה כללית, תכונות, אופי, דפוסי התנהגות ומחלות אופייניות לגזע.

הסקירה הינה תמציתית ואינה מכסה את כל ההיבטים. כך גם ברשימת המחלות המצומצמת לרוב, ניתן לפנות בכל עת לקישור הבא בו מופיעה רשימה מפורטת (באנגלית) של כל המחלות ומתייחסת למרבית הגזעים הקיימים. רצוי גם להיוועץ ברופא המטפל או אף לפנות לעזרתנו בכל שאלה. כמו כן, ברבים מהכלבים מוזכרת ברשימת המחלות "היפדיספלזיה"- מחלת פרקים כרונית במפרק ירך. ניתן להיכנס לקישור זה בכדי לקרוא סקירה מקיפה על המחלה.

בריטני

בריטניכלב זריז ופעיל, אינטליגנטי וקל אילוף, בעיקר לציד. חלקם עשויים להיות מעט מכונסים, ביישנים, עצבניים מעט או היפראקטיביים. אוהב לשוטט, מסתגל היטב לקור ולשינויי מזג אויר קיצוניים. הוא מאוד נלהב, בלתי נלאה ובעל יצר חזק להשיב חפץ שנזרק (נגזרת של נטיה לציד).

המשך קריאה

 

מסטיף

מסטיףכלב מלא ביטחון עצמי, אמיץ, סובלני ונאמן, אינטליגנטי ואצילי. נובח לעיתים נדירות, אך יגן על הטריטוריה היטב, לרוב בכך שימנע מזרים לצאת ולאו דווקא יתקוף. נפלא עם ילדים, אך זהירות עם פעוטות משום גודלו העצום.

המשך קריאה

 

סטר אירי

סטר איריכלב אנרגטי ומלא חיים, אינטליגנטי ומרעיף אהבה. מסתדר מאוד עם ילדים וחיות אחרות, אין לו כל אינסטינקטים לשמירה. יש לאמנו היטב מגיל צעיר, אחרת יסגל לעצמו הרגלים רעים. בעל חוש ריח מצויין, נהנה מאד לבלות את זמנו מחוץ לבית. חלקם יהיו עצבנים ואימפולסיביים באופיים, אחרים מאופקים יותר.

המשך קריאה

 

פארסון ראסל טרייר

פארסון ראסל טריירכלב אוהב, עליז, נאמן וחסר פחד לחלוטין. אינטליגנטי, אך בגלל עקשנותו יתכן שיהיה קשה אילוף. עשוי להיות אגרסיבי כלפי כלבים אחרים. אינסטינקט הציד שלו מפותח אף יותר מבטריירים אחרים, לכן אין לבטוח בו בחברת חיות קטנות. יתכן שיהיה חסר מנוחה אם לא נדאג לספק לו עיסוקים, דבר שיביא ליצר הרסני ונזקים.

המשך קריאה

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam