זיהוי גזעים על פי DNA
גזעי כלבים

איירדייל טריירשיתוף ב- facebook

איירדייל טרייראיירדייל טרייר הוא כלב טריירים שמקורו באנגליה

כלב לוויה נעים, חברותי ולרוב טוב עם ילדים. כלב מאוד אינטליגנטי ולכן קל לאילוף, אך אופיו ההחלטי מדגיש את החשיבות באילוף ראוי בגיל מוקדם. ידוע בעצמאותו, סבלנותו ואומץ ליבו. לא ייסוג מעימות פיזי עם כלב אחר, זקוק לחשיפה לכלבים אחרים בגיל מוקדם כדי למתן את נטיותיו לדומיננטיות. מומלץ שלא לגדלו בבית אחד עם כלב נוסף בן אותו מין. בחצר מוקפת גדר, יתכן שיחפור מנהרה, תחת הגדר,אל החוץ.

שם באנגלית: Airedale Terrier

תכונות גזע האיירדייל טרייר

כלב מסוג איירדייל טריירכלב גדול במימדיו: גובה הזכר נע בין 55 ל - 60 ס"מ וגובה הנקבה נע בין 55 ל - 57.5 ס"מ. משקל הזכר נע בין 25 ל - 32.5 ק"ג ומשקל הנקבה נע בין 20 ל - 22.5 ק"ג. בעל נטייה בינונית עד גבוהה לנשירה ודורש טיפוח בהתאם. דורש פעילות גופנית ברמה גבוהה ואוהב משחק. מסתדר טוב עם ילדים ומעט פחות עם חיות אחרות. נחשב לכלב שמירה טוב עם יכולת אילוף גבוהה ואגרסיביות בינונית. בעל רמת אינטליגנציה המדורגת בינונית עד גבוהה.

 

בעיות רפואיות של האיירדייל טרייר

לרוב כלב חסון, אך סובל מכמה בעיות, היפדיספלזיה היא השכיחה שבהן. בעיות עיניים המערבות את הקרנית, רשתית, אנטרופיון (היפוך העפעף פנימה כך שהריסים פוגעים בקרנית), היפותירואידיזם (תת-פעילות של בלוטת התריס). לב- Pulmonary Stenosis הפרעה מבנית לבבית אשר עשויה להביא ליתר לחץ דם.

 

סרטון אודות איירדייל טרייר

אם הסרט אינו עולה, אנא רעננו את הדף והסרט ירוץ.

 

זכויות יוצרים © 2009-2017 ד"ר עפר צדוק | עיצוב מקורי TemplateMo.com | בניית אתר theNoam